Áru bevételezés

Áru bevételezés

Ha az árut a Raktári kártyák részben tartja nyilván, és szeretné a rendszerben az egyes termékek helyes mennyiségét feltüntetni, a rendszerbe az Áru bevételezés részben minden egyes árunövekményt be kell adnia és az Áru kiadás részben be kell adnia az eladáson kívül minden árucsökkenést. Ez különösen érvényes minden raktárra, ha a termékei több raktárban találhatók.

A bevételezések listája sorba rendezhető az oszlopokra, például Dátum/Időpontra vagy a bevételezés okára kattintva. Az ismételt kattintással a sorrend megfordítható.


A felső menü a bevételek keresésére és szűrésére szolgál. A választó mezőkkel adja meg, hogy mely kritériumnak megfelelő bevételezéseket akarja megjeleníteni. A szűrést a kék színű Szűrés gombbal indíthatja el. A Tölcsér jobbra fent elrejti vagy megjeleníti a szűrés sorait.

A Szűrés törlése lehetőség jobbra fent jelenik meg amint kiválasztja a szűrés valamelyik lehetőségét, és ennek segítségével szüntetheti meg a szűrést.

A frissítés nyíllal aktualizálható a bevételek listája.

A plusszal adhat hozzá új bevételeket

A Befejezett bevételek az oszlopban zöld pipával rendelkeznek. Amennyiben a bevételezést csak mentette, de még nem fejezete be, az oszlopban piros kereszt található.

Papírlap > megjelenik a befejezett bevételi lap előnézete. Ceruza > szerkesztésre megnyitja a bevételi lapot és ezzel véglegesítheti, ha eddig csak el volt mentve, vagyis piros kereszttel volt jelölve.

A három ponttal nyíló Menü a bevételi sor végén kattintással megjelölve:

Bevételezés másolat > lehetővé teszi az új bevételi lap megnyitását azonos beállításokkal és azonos termékekkel, mint a másolt termék.

Könnyen és gyorsan megismétli az azonos bevételt azonos beszállítótól, akitől minden hónapba árut vesz át, és törölhet például csak egy terméket, amelyet a beszállító ebben a hónapban nem szállított le vagy módosította bizonyos áruknál a bevételi mennyiséget.

Bevételezés nyomtatása > megnyílik az internetes böngésző új mappájában a bevételi lap nyomtatásra kész előnézete.

Bevételezés sztornózása > kéri az ok megadását, és a megerősítés után a megjelölt bevételt kattintással megszünteti.

A bevételezés sztornózása nem távolítja el az eredeti bizonylatot, hanem új sztornós bizonylatot állít ki. A bevételek jegyzékében így két sor is megjelenik azonos adattal (kivéve a dátumot és az időt). Ezek egyike plusszos bevételezés a másik pedig mínuszos sztornó bevételezés lesz.

A hibás bevételezés javítására elég a Bevételezés sztornózása lehetőséget használni, majd ezután a Bevételezés másolat-ot. A másolat létrehozásakor már elég módosítani az eredeti hibásan beadott adatokat.

Bevételezés törlése > csak akkor lehetséges, ha egy megkezdett bevételről, vagyis piros kereszttel jelölt bevételről van szó. Ha a bevételezés lezárult, nem törölhető, csak sztornózható.


Az első bevételezés létrehozása előtt először a Bevételezés okai részben ellenőrizze, hogy létrejött-e a bevételezések minden indoka, amelyet alkalmazni szeretne lásd Bevételezések és kiadások okai.

Az új bevételezés létrehozásakor jobbra fent megjelenik a piros ceruza, amely azt jelzi, hogy a bevételezés még nincs befejezve, és lehet rajta dolgozni. Amint a ceruza zöld papírlapra vált, azt jelenti, hogy a már befejezett és lezárt bevételi lapot tekinti meg.

A Dátum/Idő automatikusan aktuálisként kerül kitöltésre, de átírható a kívánt értékre.

Mindig a Raktár kiválasztása mezőben kell kezdeni, és ki kell választani melyikre kerül a termék ezen a bevételi lapon hozzáadásra. A másik kötelező tétel a Bevételezés oka. Csak ezután engedi a rendszer hozzáadni a bevételhez a termékeket a Körben lévő plusz gomb segítségével jobbra középen.

A fő terméket a bevételhez a Termékszám-hoz tartozó mezőben adhatja hozzá. Itt keresheti a terméket az elnevezése, a száma vagy akár a vonalkódja alapján. Amennyiben a berendezéshez csatlakozik vonalkód leolvasó is, ezt beolvashatja ezek révén is. Ha rendelkezik hordozható Zebra vonalkód olvasóval, a termékek közvetlenül hozzáadhatók, miután az olvasóval leolvasásra kerültek, lásd a jelen fejezet végét.

Mindig töltse ki a Mennyiség mezőt a bevételezett termék esetében, és a Beszerzési ár mezőt is.

A most megadott beszerzési árból és az alkalmazásban a Termék listában a termékhez megadott eladási árból az Aktuális árrés százalékos formában kerül kiszámításra. Zárójelben megjelenik az úgynevezett Termék árrés is, amelyet a termék létrehozásakor ad meg, mint elérendő árrés. Az árrés használatával és számításával kapcsolatos további információhoz, kérjük tekintse meg a Termékek fejezet Terméklista alfejezetében a 3. Termék árrések.

Az új sor a további termékhez ezután az enter vagy a tabulátor billentyűvel, esetleg a Körben lévő plusszal adható hozzá jobbra középen.

A felesleges sor törlésére a Kuka szolgál a megjelölt sorra kattintás végén.

Ha már sok a termék a bevételi lapon, és szeretné valamelyiket megtalálni, írja be a balra középen lévő Keresés sorba például a keresett termék nevét, és erősítse meg az enter billentyűvel vagy használja a nagyító ikont. A szűrést pedig a keresősor végén lévő piros kereszttel szüntetheti meg.

A kidolgozott bevételi lapot a Mentés gombbal elmentheti. Az ilyen bevételezés a jegyzékben piros kereszttel van megjelölve, és bármikor folytatható a sor kijelölésével és a ceruza ikonra kattintással a sor végén.

Ellenkezőleg, a kék színű Kuka ikonnal a megkezdett bevételezés törölhető.

A Bevételezés végrehajtása lehetőséggel befejezheti a bevételi lapon végzett munkát, és már nem javítható visszamenőleg.

A véglegesítés előtt mindig ellenőrizze a Tételek száma sort és az Összeg a vételáron sort, például a számlával történő összehasonlítással.

A befejezett bevételezés ablaka jobbra fent zöld színű Papírlapra vált, és kinyomtatható a kék színű Nyomtató ikonnal. A bevételek jegyzékébe a jobb felső Vissza gombbal térhet vissza.


 

 

 

A hordozható Zebra vonalkódolvasó lesz a segítségére annál a bevételezésnél, ahol a bevételezett termék fizikailag könnyebben és gyorsabban olvasható be, mint hogy utólag bizonylat alapján vigye be. A vonalkód olvasón bejelentkezhet a Cloud Office rendszerbe, és a Bevételezések részben új bevételezést hozhat létre, vagy a ceruza segítségével visszatérhet a megkezdett bevételezéshez.

Új terméksort a Körben lévő plusz gombbal adhat hozzá, és kereshet elnevezés szerint, de elsősorban az eszközön lévő sárga nyomógombokkal közvetlenül beolvashatja a vonalkódot.

A vonalkód olvasó megjeleníti a terméknevet és egy sort a Mennyiség beadására, amelyet bevételez. Adja meg a Beszerzési árat is, és mentse el.

 

Ha még nem rendelkezik Zebra mobilkészülékkel és felkeltette az érdeklődését, keressen minket
e-mailben: obchod@datapac.sk.


Következik a Áru kiadás fejezet

 

© 2024 by Datapac s.r.o. www.datapac.sk